pondělí 6. prosince 2010

Dnes vychází v čj - Pretties (Scott Westerfeld)

 

Konečně jsme se dočkali! :-) 

Autor: Scott Westerfeld
Originální název: Pretties
Díl: druhý
Cena: 259,-

Anotace: Tally je konečně krásná. Vypadá bezchybně a má všechno, po čem vždy toužila. Ale pod vší tou zábavou – nekonečnými večírky, módními výstřelky, technologickým přepychem a naprostou svobodou, hlodá pocit, že něco velmi důležitého není v pořádku. Když jeden z ošklivých navštíví maškarní večírek krásných, jsou téměř všechny vybledlé vzpomínky zpátky. Tally a její nový přítel Zane musí čelit namáhavé, nebezpečné a fyzicky náročné výzvě. Když najdou dopis z minulosti napsaný ještě před operací, ke kterému jsou přiloženy dvě pilulky představující lék na poškození mozku, mají jen zlomek času se rozhodnout. Tally si musí vybrat – bojovat sama se sebou a tím, co ví, nebo o svůj život, protože úřady nedovolí, aby kdokoliv se znalostí této informace přežil…
 
Pokračování knihy Oškliví
 
Ukázka z obálky knihy:
Tally zamrkala. Odstrčil ji. Opravdoví speciálové ho vystrašili. Kdo to tedy je? Než stiskl kliku, strhla mu Tally masku z obličeje.
Byl to ošklivý. Opravdový ošklivý.
Jeho tvář se nepodobala maskám z mejdanu s velikými nosy a drobnýma očkama. Nelišil se jen přehnanými rysy obličeje. Vypadal, jako kdyby byl z úplně jiného materiálu. Během těch několika vteřin její dokonalý zrak odhalil každý roztažený pór, zbloudilý pramen vlasů, hrubou nevyváženost drsného obličeje. Naskočila jí z toho husí kůže. Mladistvé strniště, neupravené zuby, pupínky na čele, které prozrazovaly nemoc. Chtěla se odtáhnout, aby nebyla tak blízko té nešťastné, nečisté, nezdravé ošklivosti.
Ale najednou se jí vybavilo jeho jméno…


Já si určitě knihu pořídím, ale nevím kdy.. jsem teď na tom bídně. Snad co nejdříve :-) Nemůžu se dočkat až si jí přečtu! 

1 komentář:

  1. ...tak želám, než si to užiješ viac, ako ja :-) Teším sa na tvoj názor :-)

    OdpovědětVymazat