úterý 15. února 2011

Dnes vychází v čj - Crescendo a Váhání!

 


Crescendo
Autor: Becca Fitzpatrick
Originální název: Crescendo
Díl: druhý (pokračování Zavrženého)
Egmont

Anotace

Nořin život má stále daleko k dokonalosti, ale aspoň získala strážného anděla. Patch je 
tajemný,  nádherný, magneticky přitažlivý, ale navzdory tomu, jakou roli má hrát v Nořině životě, se chová všelijak, jen ne andělsky. Je ještě vyhýbavější než dřív a k tomu se zdá, že tráví stále víc a víc času s Nořinou úhlavní sokyní Marcií Millarovou. Nebýt Patchova nepochopitelného jednání, Nora by Scotta Parnella, starého rodinného přítele, který se přestěhoval zpátky do města, sotva vzala na vědomí. Jenže Noru ke Scottovi začne cosi přitahovat – navzdory pocitům, které ji varují, že Scott před ní zřejmě skrývá nějaké tajemství.
Noru navíc celou dobu pronásledují obrazy jejího zavražděného otce. Začne se zajímat, zda její původ nemá něco společného s jeho smrtí, a následkem toho jí hrozí stále větší a větší nebezpečí.  Nora se zoufale snaží zjistit, co se vlastně v minulosti stalo, ale možná že některé události je lepší nechat spát, protože pravda může zničit vše – a všechny, kterým Nora věří a které má ráda.

Váhání
Autor: Maggie Stiefvater
Originální název: Linger
Díl: druhý (pokračování Mrazení)
Argo

Anotace

Vlkodlaci z Mercy Falls se vracejí. Teď, když se Grace a Sam našli, musí bojovat, aby mohli zůstat spolu. Pro Sama to znamená zúčtovat s minulostí, pro Grace vyhlížet budoucnost, která je čím dál nejistější. Do jejich příběhu však nečekaně zasáhne nový vlk jménem Cole, který bojuje se svými vnitřními démony a už navždy chce zůstat ve vlčí kůži. Sam si naopak stále nemůže zvyknout na svou lidskou podobu. Tolik se bojí, aby nepřišel o své nové štěstí s Grace. Jenomže netuší, že v Grace, uvnitř jejího těla, roste hrozba, která je může o jejich štěstí připravit... Bude láska dost silná na to, aby se poprala s osudem? Můžeme se vyhnout tomu, kým jsme?Já si knihy určitě pořídím, první díly u obou byly skvělé! :-) Co myslíte vy? 
(Také jsem přešťastná, že ponechali originální obálky - jsou dokonalé!)

4 komentáře:

 1. Kdybych neměla Crescendo už v originále, rozhodně bych si ho pořídila česky! Co se týče Váhání, tak na tuhle knížku bych se podívala asi jen v knihkupectví, protože mi pokračování přišlo... zbytečné.

  OdpovědětVymazat
 2. Na Crescendo se těším jak malá! :-)) A Váhání na to jsem zvědavá, co vymyslela :-)

  OdpovědětVymazat
 3. No, máš se na co těšit v obou případech :)

  OdpovědětVymazat
 4. Mě se naopak pokračování Mrazení líbilo, když jsem ho četla v aj. Te´d se chystám, přečíst si ho i v čj :)
  Mimochodem, kdy se zase objevíš s novinkami??

  OdpovědětVymazat