středa 3. srpna 2011

Aron Warner - Pariah 01


PARIAH  (díl 1. z 12)
(Vyvrženec)

Autor: Aron Warner
Ilustrátor: Brett Weldele

Žánr: sci-fi komiks

Oficiální anotace: 
Brent Marks is not a freak. He is one of the Pariah, a group of teens who become extremely intelligent after being cured of a genetic disorder. Although in most ways a normal teen, Brent is considered dangerous and is tracked down by the government who see these kids as an enormous threat. Can he evade them? What do they have planned for Brent and the others?

Názor:
Začnu tím, že musím velmi pochválit ilustrátora. Brett Weldele odvedl skutečně vynikající práci. Nejsem zrovna člověk, který by miloval klučičí sci-fi komiksy, ale díky Brett Weldelovi se mi tenhle kousek vážně zalíbil. Většina komiksu se nese v modrém tónu a jelikož já jsem oddaná modré – lepší to být nemohlo. Problém u mě byl v tom, že je to sci-fi, čili jsem většině výrazů nerozuměla.
Příběh se odehrává 2. Října roku 2025 v městečku Akron v Ohiu. Hlavní hrdina, Brent Marks, je nadměrně inteligentní teenager, který z počátku přesvědčuje sám sebe, že je normální jako jeho vrstevníci. Záhy zjistí, že opravdu není. Po náročném školním dni se odebírá domů, kde najde své rodiče dívat se na televizní noviny, které mu změní život. Dozvídá se, že laboratoř, kde pracuje skupina lidí jako je Brent říkající si VITROS, explodovala čímž vypustila do vzduchu smrtící toxin. Nejhorší na celých zprávách je, že se vláda domnívá, že exploze byla záměrná. Většina zemí světa zavírají VITROS do vězení pro teroristy a vláda prohlašuje, že pokud po světě budou Vitros volní, bude se to dít stále znovu. Brent se dostává do obrovského problému protože je chytrý, ne žádné nadpřirozené schopnosti – prostě je Vitro – nadměrně inteligentní člověk. Musí přesvědčovat i vlastní rodiče, že není špatný, že je normální. Ovšem přesvědčování nestačilo a jeho rodiče ho zradí. Pak už jde vše z kopce dolů. Druhý den vstává a vydává se do školy, protože ho nenapadá nic jiného, co by mohl udělat. Jenže před školou ho zastaví jakýsi kluk a vyhrožuje mu. Brent se rozhodne pro útěk jenže zaběhne do slepé ulice a kluk ke kterému se přidali další ho následují, skoro ho už mají, když v tom Brent spustí jakési zařízení, které zničí mozky kluků, kteří ho ještě před chvilkou chtěli zabít. A to policii a ostatním určitě bude připadat jako teroristický útok. A taky to tak trochu potvrzuje onu myšlenku, že Brent rozhodně není normální teenager. V tu chvíli je rozhodnutý utéct z města Akron. Jenže udělá ohromnou chybu ve chvíli, kdy odchází domů sbalit si pár věcí. Doma na něj totiž čeká policie a jen co dobíhá do svého pokoje je jimi zasáhnut, upadá do bezvědomí s myšlenkou, že rozhodně není normální.

Ačkoliv je tento komiks vážný a smutný, v některých chvílích je i velmi vtipný. Nejspíš se podívám po dalším dílu, protože nic takového jsem předtím nečetla.
Brenta mi bylo hrozně líto, protože jediným čím se provinil bylo to, že je jiný. A to chytrý. Nepřipomíná vám to něco? Znám spoustu lidí se kterými se nikdo nebaví jen kvůli tomu, že jsou inteligentní. Jenže v tomto komiksu to zašlo ještě dál a to tak, že vláda rozhodla, že chytří lidé jsou nebezpeční a měli by být zavřeni do cel pro teroristy jinak zničí svět. Jasně, banda děcek je šílená hrozba. A ti jeho rodiče.. uááá být mými, tak se asi zblázním. A ještě před tím než Brent upadl do bezvědomí, policie oznámila jeho rodičům, že bude v pořádku, že ho odvezou někam, kde pro něj mají plány. Čili ho hned nezabili. Jenže bůh ví co bude až ho odvezou, že? Ale stejně...ti jeho rodiče si nezaslouží byť jen pohled od Brenta. Jsem zvědavá jak to bude pokračovat, protože komiks je zkrátka skvělý. I když stále nevím jestli je Brent dobrý nebo špatný vitro. Já vlastně ani nevím jestli ta exploze byla záměrná nebo ne (podle chlapa, který to oznámil v TV novinách to záměrné bylo! :D). Ale to se snad dozvíme v příštím díle. (Taky je tu možnost, že mi to prostě uniklo mezi tou záplavou sci-fi slov, kterým nerozumím :D, ale myslím, že ne.) Za další...byl mi ten Brent Marks vůbec sympatický? Odpověď: nemám sebemenší ponětí. Takže, hurá další díle, těším se na tebe! J

Datum vydání: 7/2011

Hodnocení: 3,5/5

Thank you  SEA LION BOOKS for giving me the opportunity to read Pariah! I really appreciate it.

Žádné komentáře:

Okomentovat